Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
SS461C
Hersteller:
Paket:
TO-92-3
Charge:
-
Beschreibung:
MAGNETIC SWITCH LATCH TO92-3
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Polarization | South Pole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Test Condition | -40°C ~ 125°C |
| Output Type | Open Collector |
| Current - Supply (Max) | 8mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Current - Output (Max) | 20mA |
| Series | - |
| Function | Latch |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 Short Body |
| Technology | Hall Effect |
| Voltage - Supply | 4V ~ 24V |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Sensing Range | 9.5mT Trip, -9.5mT Release |
| Base Product Number | SS461 |