Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
SS49E-F
Hersteller:
Paket:
TO-92-3
Charge:
-
Beschreibung:
SENSOR HALL EFFECT ANALOG TO92-3
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (TA) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Current - Supply (Max) | 10mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Current - Output (Max) | 1.5mA |
| Series | - |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Technology | Hall Effect |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 6.5V |
| Bandwidth | - |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Package | Bulk |
| Sensing Range | 65mT ~ 100mT |
| Axis | Single |
| Resolution | - |