Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
SS513GT
Hersteller:
Paket:
SOT-89B
Charge:
-
Beschreibung:
MAGNETIC SWITCH BIPOLAR SOT89B
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Polarization | North Pole, South Pole |
| Operating Temperature | -50°C ~ 150°C |
| Test Condition | 25°C |
| Output Type | Open Drain |
| Current - Supply (Max) | 10mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-89B |
| Current - Output (Max) | 50mA |
| Series | SS500 |
| Function | Bipolar Switch |
| Package / Case | TO-243AA, Variant |
| Technology | Hall Effect |
| Voltage - Supply | 3.8V ~ 30V |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Features | Temperature Compensated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Sensing Range | 6mT Trip, -6mT Release |
| Base Product Number | SS513 |