Sullins Connector Solutions
Produkt-Nr.:
SSC02SYAN
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN JUMPER SHORTING GOLD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.1995
$0.1995
10
$0.17195
$1.7195
25
$0.15314
$3.8285
50
$0.14288
$7.144
100
$0.13262
$13.262
250
$0.117306
$29.3265
500
$0.112214
$56.107
1000
$0.091808
$91.808
2500
$0.08416
$210.4
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Voltage Rating | 250VAC |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Current Rating (Amps) | 3A per Contact |
| Contact Finish | Gold |
| Gender | Female Sockets |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 2 (1 x 2) |
| Series | - |
| Type | Closed Top |
| Mfr | Sullins Connector Solutions |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Height | 0.256" (6.50mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SSC02 |