Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
SSCDANT015PGAA3
Hersteller:
Paket:
8-DIP
Charge:
-
Beschreibung:
SENSOR 15PSIG 0.19" 2.97V 8DIP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$71.8295
$71.8295
10
$60.4865
$604.865
25
$56.70664
$1417.666
100
$54.816235
$5481.6235
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Pressure | 15PSI (103.42kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Board Mount |
| Termination Style | PC Pin |
| Output Type | Analog Voltage |
| Port Size | Male - 0.19" (4.93mm) Tube |
| Port Style | Barbed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Pressure Type | Vented Gauge |
| Supplier Device Package | 8-DIP |
| Series | TruStability® SSC |
| Accuracy | ±0.25% |
| Package / Case | 8-DIP (0.524", 13.30mm), Top Port |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Output | 0.33 V ~ 2.97 V |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Package | Tube |
| Maximum Pressure | 30PSI (206.84kPa) |
| Base Product Number | SSCDANT |