Sensata-Cynergy3
Produkt-Nr.:
SSF212X050
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FLOATSWITCH HORZ 50VA NC/NO SS
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | 120°C |
| Voltage Rating | 300VAC, 300VDC |
| Output Type | Switch (Single Float) |
| Output Configuration | SPST-NC/NO |
| Mounting Type | Male 1/2" (12.7mm) NPT |
| Product Status | Obsolete |
| Switch Actuation Level | - |
| Series | SSF212 |
| Type | Liquid |
| Minimum Liquid Specific Gravity | 0.8 |
| Mfr | Sensata-Cynergy3 |
| Material - Housing & Prism | 304 Stainless Steel |
| Package | Bag |
| Current | 500 mA |