Sensata-Cynergy3
Produkt-Nr.:
SSF212X100H
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
HORIZ SS FLOATSW 1/2 EXT MNT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | 180°C |
| Voltage Rating | 300VAC, 300VDC |
| Output Type | Switch (Single Float) |
| Output Configuration | SPST-NC/NO |
| Mounting Type | Male 1/2" (12.7mm) NPT |
| Product Status | Active |
| Switch Actuation Level | - |
| Series | SSF212 |
| Type | Liquid |
| Mfr | Sensata-Cynergy3 |
| Material - Housing & Prism | 304 Stainless Steel |
| Package | Bulk |
| Current | 500 mA |
| Base Product Number | SSF212 |