Lumex Opto/Components Inc.
Produkt-Nr.:
SSI-LXMP5011SRC150
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
LED 12MMSQR SUPREDCLR 6"LD PNLMT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Lens Transparency | Clear |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Viewing Angle | 60° |
| Panel Cutout Dimensions | 0.41" x 0.41" (10.41mm x 10.41mm) |
| Millicandela Rating | 60mcd |
| Product Status | Active |
| Lamp Color | Red |
| Ratings | Vf (Typ), If (Max) |
| Lens Style | Square with Flat Top |
| Series | - |
| Type | LED |
| Voltage | 1.8V |
| Mfr | Lumex Opto/Components Inc. |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | 660nm |
| Package | Bulk |
| Panel Cutout Shape | Square |
| Current | 30mA |
| Lens Size | 9.10mm |
| Base Product Number | SSI-LXMP5011 |