SSL-LX20R6SID
Lumex Opto/Components Inc.
Produkt-Nr.:
SSL-LX20R6SID
Paket:
6-CHIP JUMBO
Beschreibung:
LED RED DIFFUSED 6CHIP JUMBO T/H
Benutzer handbuch
Wavelength - Dominant -
Configuration Standard
Lens Transparency Diffused
Viewing Angle 120°
Color Red
Current - Test 20mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Millicandela Rating 200mcd
Product Status Active
Height (Max) 13.50mm
Supplier Device Package 6-CHIP JUMBO
Lens Style Round with Domed Top
Series -
Package / Case Radial
Mfr Lumex Opto/Components Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 6.3V
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak 636nm
Package Bulk
Lens Size 20.00mm Dia