Techflex
Produkt-Nr.:
SSL0.38SV100
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
EXPAND SLEEVING 3/8"X100' SILV
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$180.2435
$180.2435
5
$173.8044
$869.022
10
$171.2299
$1712.299
20
$167.3672
$3347.344
50
$163.50488
$8175.244
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | - |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel (SS), 304, Halogen Free |
| Liquid Protection | Salt Water Resistant |
| Material Flammability Rating | Non Flammable |
| Product Status | Active |
| Type Attributes | Expandable |
| Series | Flexo® Stainless Steel XC |
| Type | Sleeve |
| Length | 100' (30.48m) |
| Diameter - Inside, Non-Expanded | 0.375" (9.53mm) |
| Environment Protection | UV Resistant |
| Mfr | Techflex |
| Diameter - Outside, Non-Expanded | - |
| Abrasion Protection | Abrasion Resistant |
| Diameter - Inside, Expanded | 0.625" (15.88mm) |
| Wall Thickness | 0.013" (0.33mm) |
| Features | Chemical Resistant, Clean Cut, Tight Weave |
| Package | Spool |
| Width | - |
| Base Product Number | SSL0 |
| Heat Protection | Flame Resistant, Heat Resistant |