SSRMP-480D25
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Produkt-Nr.:
SSRMP-480D25
Paket:
Mini Puck
Beschreibung:
SSR RELAY SPST-NO 25A 48-480V
Benutzer handbuch
Load Current 25 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Output Type AC, Zero Cross
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 48 V ~ 480 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package Mini Puck
Series SSRMP
Package / Case Hockey Puck
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Package Box
Voltage - Input 4 ~ 32VDC