Zuhause / Memory / SST25WF080BT-40E/SN
minImg
SST25WF080BT-40E/SN
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
SST25WF080BT-40E/SN
Paket:
8-SOIC
Beschreibung:
IC FLASH 8MBIT SPI 80MHZ 8SOIC
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 80 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Memory Interface SPI
Memory Organization 1M x 8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-SOIC
Series SST25
Write Cycle Time - Word, Page 1ms
Memory Size 8Mbit
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Technology FLASH
Voltage - Supply 1.65V ~ 1.95V