Sensata-Cynergy3
Produkt-Nr.:
SSV66A35B160SM16
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SD MNT DUAL SW PNT FLTSW M18
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | 120°C |
| Voltage Rating | 300VAC, 300VDC |
| Output Type | Switch (2) (Single Float) |
| Output Configuration | SPST-NO, SPST-NC |
| Mounting Type | Panel Mount, M16 Thread |
| Product Status | Active |
| Switch Actuation Level | 1.378", 6.299" (35mm, 160mm) |
| Series | SSV66-SM16 |
| Type | Liquid |
| Minimum Liquid Specific Gravity | 0.75 |
| Mfr | Sensata-Cynergy3 |
| Material - Housing & Prism | 316 Stainless Steel |
| Package | Bulk |
| Current | 500 mA |
| Base Product Number | SSV66A35 |