SSV66A35B85SM16
Sensata-Cynergy3
Produkt-Nr.:
SSV66A35B85SM16
Hersteller:
Sensata-Cynergy3
Beschreibung:
SD MNT DUAL SW PNT FLTSW M22
Benutzer handbuch
Operating Temperature 120°C
Voltage Rating 300VAC, 300VDC
Output Type Switch (2) (Single Float)
Output Configuration SPST-NO, SPST-NC
Mounting Type Panel Mount, M16 Thread
Product Status Active
Switch Actuation Level 1.378", 3.346" (35mm, 85mm)
Series SSV66-SM16
Type Liquid
Minimum Liquid Specific Gravity 0.75
Mfr Sensata-Cynergy3
Material - Housing & Prism 316 Stainless Steel
Package Bulk
Current 500 mA