SSV66A84E34NP
Sensata-Cynergy3
Produkt-Nr.:
SSV66A84E34NP
Hersteller:
Sensata-Cynergy3
Beschreibung:
VERTICAL FLTSW SS 3/4NPT MNT
Benutzer handbuch
Operating Temperature 120°C
Voltage Rating 300VAC, 300VDC
Output Type Switch (Single Float)
Output Configuration SPST-NC/NO
Mounting Type Male 3/4" (19.05mm) BSP
Product Status Active
Switch Actuation Level 3.307" (84mm)
Series SSV66A-34N
Type Liquid
Minimum Liquid Specific Gravity 0.85
Mfr Sensata-Cynergy3
Material - Housing & Prism 316 Stainless Steel
Package Bulk
Current 500 mA