ST-5ER202
Nidec Components Corporation
Produkt-Nr.:
ST-5ER202
Beschreibung:
TRIMMER 2K OHM 0.25W GW SIDE ADJ
Benutzer handbuch
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±10%
Number of Turns 14
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.266" x 0.236" Face (6.75mm x 6.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 2 kOhms
Series ST5
Power (Watts) 0.25W, 1/4W