ST-5EX501
Nidec Components Corporation
Produkt-Nr.:
ST-5EX501
Beschreibung:
TRIMMER 500 OHM 0.25W GW SIDE
Benutzer handbuch
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±10%
Number of Turns 14
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.236" x 0.169" Face (6.00mm x 4.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 500 Ohms
Series ST5
Power (Watts) 0.25W, 1/4W