ST-7ETA105
Nidec Components Corporation
Produkt-Nr.:
ST-7ETA105
Beschreibung:
TRIMMER 1M OHM 0.25W J LEAD TOP
Benutzer handbuch
Termination Style J Lead
Tolerance ±20%
Number of Turns 3
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.252" x 0.240" Face (6.40mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 1 MOhms
Series ST7
Power (Watts) 0.25W, 1/4W