SMC Diode Solutions
Produkt-Nr.:
ST15100
Hersteller:
Paket:
TO-220AC
Charge:
-
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 100V TO220AC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.836
$0.836
10
$0.6878
$6.878
100
$0.534945
$53.4945
500
$0.453454
$226.727
1000
$0.369379
$369.379
2000
$0.347728
$695.456
5000
$0.33117
$1655.85
10000
$0.315884
$3158.84
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 686pF @ 5V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220AC |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 µA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 750 mV @ 15 A |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tube |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | - |