ST1R508B
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
ST1R508B
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
ICL 1.5 OHM 20% 8A 19.81MM
Benutzer handbuch
Series ST
Mfr Littelfuse Inc.
Tolerance ±20%
Approval Agency -
Current - Steady State Max 8 A
Lead Spacing 0.300" (7.62mm)
Package Bulk
R @ 25°C 1.5 Ohms
Product Status Obsolete
R @ Current 600 mOhms
Diameter 0.780" (19.81mm)