E-Switch
Produkt-Nr.:
ST26ED00
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH TOGGLE DPST-NO 20A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$4.7025
$4.7025
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C |
| Bushing Thread | M12 x 1 |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Standard Round |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 12.00mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 20A (AC) |
| Circuit | DPST-NO |
| Actuator Length | 17.50mm |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | ST2 |
| Switch Function | Off-Mom |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 6,000 Cycles |
| Mfr | E-Switch |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | ST26E |
| Actuator Material | Brass, Nickel Plated |