ST42EA500
Nidec Components Corporation
Produkt-Nr.:
ST42EA500
Beschreibung:
TRIMMER 50 OHM 0.25W J LEAD TOP
Benutzer handbuch
Termination Style J Lead
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Resistance 50 Ohms
Series ST42
Power (Watts) 0.25W, 1/4W