Sanken Electric USA Inc.
Produkt-Nr.:
STA404A
Hersteller:
Paket:
10-SIP
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS 4NPN DARL 200V 3A 10-SIP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$6.555
$6.555
10
$5.61735
$56.1735
100
$4.68141
$468.141
500
$4.130638
$2065.319
1000
$3.717578
$3717.578
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 3A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 2V @ 1.5mA, 1A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 200V |
| Supplier Device Package | 10-SIP |
| Series | - |
| Transistor Type | 4 NPN Darlington (Quad) |
| Package / Case | 10-SIP |
| Power - Max | 4W |
| Mfr | Sanken Electric USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100µA (ICBO) |
| Package | Bulk |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 1000 @ 1A, 4V |
| Base Product Number | STA404 |