STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STCN75DS2F
Hersteller:
Paket:
8-MSOP
Charge:
-
Beschreibung:
SENSOR DIGITAL -55C-125C 8MSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.2255
$1.2255
10
$1.0982
$10.982
25
$1.04234
$26.0585
100
$0.856235
$85.6235
250
$0.800432
$200.108
500
$0.707351
$353.6755
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Sensing Temperature - Local | -55°C ~ 125°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Test Condition | -25°C ~ 100°C (-55°C ~ 125°C) |
| Sensing Temperature - Remote | - |
| Output Type | I²C/SMBus |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±2°C (±3°C) |
| Series | - |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Features | Output Switch, Programmable Limit, Shutdown Mode, Standby Mode |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Resolution | 9 b |
| Base Product Number | STCN75 |