STF10N60M2
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STF10N60M2
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
TO-220FP
Beschreibung:
MOSFET N-CH 600V 7.5A TO220FP
Auf Lager : 2920
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 400 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 13.5 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 600mOhm @ 4A, 10V
Supplier Device Package TO-220FP
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series MDmesh™ II Plus
Power Dissipation (Max) 25W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 7.5A (Tc)
Vgs (Max) ±25V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V