STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STGW50NC60W
Hersteller:
Paket:
TO-247 Long Leads
Charge:
-
Beschreibung:
IGBT 600V 100A 285W TO247
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$6.593
$6.593
10
$5.6525
$56.525
100
$4.710765
$471.0765
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Test Condition | 390V, 40A, 10Ohm, 15V |
| Input Type | Standard |
| Switching Energy | 365µJ (on), 560µJ (off) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100 A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 600 V |
| Td (on/off) @ 25°C | 52ns/240ns |
| Supplier Device Package | TO-247 Long Leads |
| Series | PowerMESH™ |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2.6V @ 15V, 40A |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Gate Charge | 195 nC |
| Power - Max | 285 W |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tube |
| IGBT Type | - |
| Base Product Number | STGW50 |