STGW60H60DLFB
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STGW60H60DLFB
Paket:
TO-247
Beschreibung:
IGBT 600V 80A 375W TO-247
Auf Lager : 20
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 60A, 5Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 626µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 80 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C -/160ns
Supplier Device Package TO-247
Current - Collector Pulsed (Icm) 240 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2V @ 15V, 60A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 306 nC
Power - Max 375 W