STGWA50M65DF2
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STGWA50M65DF2
Paket:
TO-247 Long Leads
Beschreibung:
TRENCH GATE FIELD-STOP IGBT M SE
Auf Lager : 750
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 50A, 6.8Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 162 ns
Switching Energy 880µJ (on), 1.57mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 80 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 42ns/130ns
Supplier Device Package TO-247 Long Leads
Current - Collector Pulsed (Icm) 150 A
Series M
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 50A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 150 nC
Power - Max 375 W