STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STGWT40HP65FB
Hersteller:
Paket:
TO-3P
Charge:
-
Beschreibung:
TRENCH GATE FIELD-STOP IGBT, HB
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.1255
$3.1255
10
$2.62675
$26.2675
100
$2.125245
$212.5245
500
$1.889132
$944.566
1000
$1.617565
$1617.565
2000
$1.523116
$3046.232
5000
$1.481449
$7407.245
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Test Condition | 400V, 40A, 5Ohm, 15V |
| Input Type | Standard |
| Reverse Recovery Time (trr) | 140 ns |
| Switching Energy | 363µJ (off) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 80 A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 650 V |
| Td (on/off) @ 25°C | -/142ns |
| Supplier Device Package | TO-3P |
| Current - Collector Pulsed (Icm) | 160 A |
| Series | HB |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 2V @ 15V, 40A |
| Package / Case | TO-3P-3, SC-65-3 |
| Gate Charge | 210 nC |
| Power - Max | 283 W |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tube |
| IGBT Type | Trench Field Stop |
| Base Product Number | STGWT40 |