STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STL73D
Hersteller:
Paket:
TO-92-3
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS NPN 400V 1.5A TO92-3
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.3135
$0.3135
10
$0.24035
$2.4035
100
$0.1995
$19.95
500
$0.182552
$91.276
1000
$0.17651
$176.51
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | - |
| Frequency - Transition | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1.5 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 250mA, 1A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 400 V |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Power - Max | 1.5 W |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Current - Collector Cutoff (Max) | - |
| Package | Bag |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 10 @ 600mA, 3V |
| Base Product Number | STL73 |