STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STLD40DPUR
Hersteller:
Paket:
8-QFN (3x3)
Charge:
-
Beschreibung:
IC LED DRVR RGLTR PWM 20MA 8QFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.691
$1.691
10
$1.5219
$15.219
25
$1.43602
$35.9005
100
$1.22341
$122.341
250
$1.148778
$287.1945
500
$1.005195
$502.5975
1000
$0.832865
$832.865
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 3V |
| Topology | Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-QFN (3x3) |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 8-VDFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output | 37V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Frequency | - |
| Dimming | PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 20mA |
| Base Product Number | STLD40 |