STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STM32F091CCT6
Hersteller:
Paket:
48-LQFP (7x7)
Charge:
-
Beschreibung:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 48LQFP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$6.289
$6.289
10
$5.64585
$56.4585
25
$5.33748
$133.437
80
$4.625674
$370.05392
250
$4.388468
$1097.117
500
$3.937769
$1968.8845
1000
$3.388792
$3388.792
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M0 |
| Speed | 48MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Number of I/O | 38 |
| Peripherals | DMA, I²S, POR, PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Oscillator Type | Internal |
| EEPROM Size | - |
| Series | STM32F0 |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Connectivity | CANbus, I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Data Converters | A/D 13x12b; D/A 2x12b |
| Package | Tray |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2V ~ 3.6V |
| Base Product Number | STM32F091 |