STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STM32F405RGT7
Hersteller:
Paket:
64-LQFP (10x10)
Charge:
-
Beschreibung:
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 64LQFP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$14.0885
$14.0885
10
$12.9485
$129.485
25
$12.41194
$310.2985
160
$10.935811
$1749.72976
320
$10.39909
$3327.7088
480
$9.72818
$4669.5264
960
$9.584408
$9201.03168
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M4 |
| Speed | 168MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 192K x 8 |
| Number of I/O | 51 |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, LCD, POR, PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 64-LQFP (10x10) |
| Oscillator Type | Internal |
| EEPROM Size | - |
| Series | STM32F4 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Connectivity | CANbus, I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Program Memory Size | 1MB (1M x 8) |
| Data Converters | A/D 16x12b; D/A 2x12b |
| Package | Tray |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 3.6V |
| Base Product Number | STM32F405 |