STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STM32F730R8T6
Hersteller:
Paket:
64-LQFP (10x10)
Charge:
-
Beschreibung:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$6.213
$6.213
10
$5.6145
$56.145
25
$5.35306
$133.8265
160
$4.648056
$743.68896
320
$4.439141
$1420.52512
480
$4.047456
$1942.77888
960
$3.730365
$3581.1504
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M7 |
| Speed | 216MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 256K x 8 |
| Number of I/O | 50 |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 64-LQFP (10x10) |
| Oscillator Type | Internal |
| EEPROM Size | - |
| Series | STM32F7 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, LINbus, MMC/SD, QSPI, SAI, SPI, UART/USART, USB |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Data Converters | A/D 16x12b; D/A 2x12b |
| Package | Tray |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.7V ~ 3.6V |
| Base Product Number | STM32F730 |