STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STM32G071KBU3
Hersteller:
Paket:
32-UFQFPN (5x5)
Charge:
-
Beschreibung:
IC MCU 32BIT 128KB FLSH 32UFQFPN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$4.731
$4.731
10
$4.2503
$42.503
25
$4.01812
$100.453
80
$3.482348
$278.58784
230
$3.303768
$759.86664
440
$2.964475
$1304.369
945
$2.551178
$2410.86321
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M0+ |
| Speed | 64MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 36K x 8 |
| Number of I/O | 30 |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, Temp Sensor, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 32-UFQFPN (5x5) |
| Oscillator Type | External, Internal |
| EEPROM Size | - |
| Series | STM32G0 |
| Package / Case | 32-UFQFN Exposed Pad |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Connectivity | HDMI-CEC, I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB Type-C™ (Power Delivery) |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Data Converters | A/D 13x12b; D/A 2x12b |
| Package | Tray |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.7V ~ 3.6V |
| Base Product Number | STM32G071 |