STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STM32L151C8T6A
Hersteller:
Paket:
48-LQFP (7x7)
Charge:
-
Beschreibung:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$5.7855
$5.7855
10
$5.19935
$51.9935
25
$4.91492
$122.873
80
$4.259686
$340.77488
250
$4.041186
$1010.2965
500
$3.62615
$1813.075
1000
$3.120608
$3120.608
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M3 |
| Speed | 32MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Number of I/O | 37 |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, Cap Sense, DMA, I²S, POR, PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Oscillator Type | Internal |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Series | STM32L1 |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Connectivity | I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Data Converters | A/D 16x12b; D/A 2x12b |
| Package | Tray |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 3.6V |
| Base Product Number | STM32L151 |