STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STM32L476ZGT3
Hersteller:
Paket:
144-LQFP (20x20)
Charge:
-
Beschreibung:
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$15.8365
$15.8365
10
$14.55115
$145.5115
25
$13.94828
$348.707
80
$12.289561
$983.16488
360
$11.686396
$4207.10256
720
$10.932429
$7871.34888
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M4 |
| Speed | 80MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 128K x 8 |
| Number of I/O | 114 |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 144-LQFP (20x20) |
| Oscillator Type | Internal |
| EEPROM Size | - |
| Series | STM32L4 |
| Package / Case | 144-LQFP |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, LINbus, MMC/SD, QSPI, SAI, SPI, SWPMI, UART/USART, USB OTG |
| Program Memory Size | 1MB (1M x 8) |
| Data Converters | A/D 24x12b; D/A 2x12b |
| Package | Tray |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.71V ~ 3.6V |
| Base Product Number | STM32L476 |