Diodes Incorporated
Produkt-Nr.:
STPF1040CTW
Hersteller:
Paket:
ITO-220AB
Charge:
-
Beschreibung:
FRED GPP RECTIFIER ITO-220AB TUB
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.5795
$0.5795
10
$0.49115
$4.9115
100
$0.341525
$34.1525
500
$0.266646
$133.323
1000
$0.216733
$216.733
2000
$0.193752
$387.504
5000
$0.183901
$919.505
10000
$0.170762
$1707.62
50000
$0.162574
$8128.7
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 35 ns |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | ITO-220AB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 400 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab |
| Technology | Standard |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5 V @ 10 A |
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 400 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |