STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STPIC6D595TTR
Hersteller:
Paket:
16-TSSOP
Charge:
-
Beschreibung:
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16TSSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.8835
$0.8835
10
$0.77995
$7.7995
25
$0.73226
$18.3065
100
$0.597645
$59.7645
250
$0.555142
$138.7855
500
$0.472473
$236.2365
1000
$0.377976
$377.976
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | Open Drain |
| Logic Type | Shift Register |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | - |
| Function | Serial to Parallel, Serial |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | STPIC6D595 |