STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STPS10H100CG-TR
Hersteller:
Paket:
D2PAK
Charge:
-
Beschreibung:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D2PAK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.6055
$1.6055
10
$1.4459
$14.459
100
$1.162135
$116.2135
500
$0.954826
$477.413
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D2PAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3.5 µA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 730 mV @ 5 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Base Product Number | STPS10 |