STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STPS2L40AF
Hersteller:
Paket:
SMAflat
Charge:
-
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 40V 2A SMAFLAT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.494
$0.494
10
$0.4218
$4.218
100
$0.314925
$31.4925
500
$0.247456
$123.728
1000
$0.191216
$191.216
2000
$0.174354
$348.708
5000
$0.163096
$815.48
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SMAflat |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 220 µA @ 40 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-221AC, SMA Flat Leads |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 430 mV @ 2 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A |
| Base Product Number | STPS2 |