STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STPS30L60CR
Hersteller:
Paket:
I2PAK
Charge:
-
Beschreibung:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V I2PAK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.5555
$2.5555
10
$2.1223
$21.223
100
$1.689575
$168.9575
500
$1.429598
$714.799
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | I2PAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 480 µA @ 60 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 600 mV @ 15 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 15A |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Base Product Number | STPS30L60 |