STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STPSC10H065DY
Hersteller:
Paket:
TO-220AC
Charge:
-
Beschreibung:
DIODE SIL CARB 650V 10A TO220AC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.5625
$3.5625
10
$2.98775
$29.8775
100
$2.417085
$241.7085
500
$2.148539
$1074.2695
1000
$1.839684
$1839.684
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 480pF @ 0V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | TO-220AC |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 650 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101, ECOPACK®2 |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.75 V @ 10 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Package | Tube |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 175°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A |
| Base Product Number | STPSC10 |