XP Power
Produkt-Nr.:
STR05S2V5
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 2.5V 1W
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$8.2175
$8.2175
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Input (Max) | 32V |
| Voltage - Output 1 | 2.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.60" L x 0.38" W x 0.35" H (15.2mm x 9.7mm x 8.8mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Current - Output (Max) | 500mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.75V |
| Control Features | Enable, Active High |
| Series | STR |
| Power (Watts) | 1 W |
| Type | Linear Regulator Replacement |
| Package / Case | 10-SMD Module |
| Efficiency | 77% |
| Mfr | XP Power |
| Features | Remote On/Off, SCP |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | STR05S2 |