STR2W153D
Sanken Electric USA Inc.
Produkt-Nr.:
STR2W153D
Paket:
TO-220F-6L
Beschreibung:
IC OFFLINE SW FLBACK TO220F-6L
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 115°C (TA)
Topology Flyback
Mounting Type Through Hole
Voltage - Breakdown 650V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220F-6L
Internal Switch(s) Yes
Control Features -
Series STR2W100D
Power (Watts) 90 W
Fault Protection Current Limiting, Over Load, Over Temperature, Over Voltage
Package / Case TO-220-6 Full Pack, Formed Leads
Frequency - Switching 60kHz ~ 74kHz
Voltage - Start Up 15.3 V
Mfr Sanken Electric USA Inc.
Duty Cycle 74%
Output Isolation Isolated
Package Bulk
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 8.1V ~ 32V