Sanken Electric USA Inc.
Produkt-Nr.:
STR6S161HXD
Hersteller:
Paket:
16-SOIC
Charge:
-
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER IC (INTEGRATED M
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.8595
$2.8595
10
$2.56595
$25.6595
100
$2.062355
$206.2355
500
$1.69442
$847.21
1000
$1.403948
$1403.948
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Topology | Flyback |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Breakdown | 700V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Control Features | Frequency Control, Soft Start |
| Series | - |
| Power (Watts) | 33.5 W |
| Fault Protection | Current Limiting, Over Load, Over Temperature, Over Voltage |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Frequency - Switching | 100kHz |
| Voltage - Start Up | 15 V |
| Mfr | Sanken Electric USA Inc. |
| Duty Cycle | 75% |
| Output Isolation | Isolated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 8.5V ~ 32V |
| Base Product Number | STR6S161 |