Sensirion AG
Produkt-Nr.:
STS40-BD1B-R3
Hersteller:
Paket:
4-DFN (1.5x1.5)
Charge:
-
Beschreibung:
DIGITAL TEMPERATURE SENSOR
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Sensing Temperature - Local | -40°C ~ 125°C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Test Condition | 25°C |
| Sensing Temperature - Remote | - |
| Output Type | I²C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 4-DFN (1.5x1.5) |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±0.2°C |
| Series | STS4 |
| Package / Case | 4-UDFN Exposed Pad |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Voltage - Supply | 1.08V ~ 3.6V |
| Mfr | Sensirion AG |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Resolution | 16 b |