STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STT818B
Hersteller:
Paket:
SOT-23-6L
Charge:
-
Beschreibung:
TRANS PNP 30V 3A SOT23-6L
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.7695
$0.7695
10
$0.67545
$6.7545
100
$0.51794
$51.794
500
$0.40945
$204.725
1000
$0.32756
$327.56
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | - |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 3 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 20mA, 2A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30 V |
| Supplier Device Package | SOT-23-6L |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Power - Max | 1.2 W |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 500mA, 1V |
| Base Product Number | STT818 |