STTA2006P
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STTA2006P
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
SOD-93-2
Beschreibung:
DIODE GEN PURP 600V 20A SOD93-2
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 60 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOD-93-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 600 V
Series TURBOSWITCH™
Package / Case SOD-93-2
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.75 V @ 20 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 20A