STTH30L06W
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
STTH30L06W
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
DO-247
Beschreibung:
DIODE GEN PURP 600V 30A DO247
Auf Lager : 681
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 90 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-247
Current - Reverse Leakage @ Vr 25 µA @ 600 V
Series -
Package / Case DO-247-2 (Straight Leads)
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.55 V @ 30 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 30A